PC Earth
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Microsoft DirectX 10

2 posters

Goto down

Microsoft DirectX 10 Empty Microsoft DirectX 10

Odoslať  CyberFairy Ut 1 apríl 2008 - 18:27

Všetko o najmodernejšom rozhraní od Microsoftu - DirectX 10. Píšte sem svoje námety, postrehy a otázky ohľadom DirectX 10. Váš slobodný názor.
CyberFairy
CyberFairy
Administrátor
Administrátor

Počet príspevkov : 117
Age : 33
Bydlisko : Spišské Podhradie
Registration date : 30.03.2008

http://pcearth.adoforum.net/

Návrat hore Goto down

Microsoft DirectX 10 Empty Re: Microsoft DirectX 10

Odoslať  FreeMan-117 So 5 apríl 2008 - 14:46

Ludia si myslia, ze najpodstatnejsou zmenou je, ze "ma krajsiu grafiku". Co je pravda len z pravdy.
Myslim, ze Microsoft so so svojou pradstavou realnej grafiky v hrach do 2015 mysli vazne. Najvacsou prekazkou nie je, ze je tazke spravit SKUTOCNY model postavy, texturu ako fotku, ci podobne, ale to, ze sa to musi robit efektivne.

Ako si uz urcite viacery skusenejsi uzivatelia PC vsimli, ak uz vyjde nejaka hra, ktora je, na to ako vyzera, k hardveru velmi setrna, v zasade ma najvacsie naroky na RAM (trebars taky Painkiller, alebo Half-Life). Totiz, ak uz pisete kod, ktory ma byt na tolko sofistikovany, aby sa pri nom CPU a GPU necitili ako slaby odvar, tak potrebujete pre kompenzaciu iny hardvare, ktory so kompenzuje. Vzhladom na to, ze pri RAM nie je problem rapidne vvysovat kapacity a je to na UPGRADE velmi vhodne suciastka, najlepsi softvarovy majstri zvyknu klast naroky prave na nu.

Ono, ked si vsimnete, produkty od Microsoftu zvycajne vyzaduju vacsie RAM. Pri Viste nie som nijako zaskoceny, ze potrebuje 1.5 GB
Tak ako nie som zaskoceny architekturov DX10, ktora vytvara velky tlak na programatorov, aby vytvarali efektivnejsie kody na ukor vypoctovej kapacity CPU a GPU.

(*pre tych, co este nevedia: vypoctova kapacita procesora je definiciou Random Access Memory)

Takze, vzhladom k tomu, ze upgrade uznavam len v pripade, ze ide o investiciu do buducna, srdecne vitam nove DX.
FreeMan-117
FreeMan-117
Moderátor
Moderátor

Počet príspevkov : 47
Age : 37
Bydlisko : Spisske Podhradie
Registration date : 05.04.2008

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.